המוזיקה הספרדית באירועים.

המוזיקה הספרדית מתחלקת לזרמים ולסגנונות רבים אולם נדמה כי כאשר חושבים על מוזיקה ספרדית מדמיינים גיטרה, רקדנית/רקדן, מחיאות כפיים והרבה שימחה ואנרגיות טובות או בקיצור פלמנקו, רבים לא מבדילים בינה ובין המוזיקה הפופולרית המושופעת ממנה.

 

הדוגמא הבולטת ביותר לכך היא להקת הג'יפסי קינגס שהחלה את דרכה באמצע המאה העשרים באיזור הביצות של דרום צרפת אשר היה ביתםשל צוענים רבים. הלהקה החלה את דרכה דרך קרוב משפחה גיטריס הפלמנקו הווירטואוז "מניטס דה פלאטה" מצרפת שלמעשה חשף אותם לעולם הגדול כאשר הזמין אותם להתארח בסיבוב ההופעות שלו בארצות הברית. הסיגנון הייחודי שהביאו עימם הג'יפסי קינגס מושפע מאוד מן הפלמנקו המסורתי אך עם זאת שונה ממנו מאוד. 

 

כדי להבין את הדמיון והשוני בין הפלמנקו המסורתי לבין סגנון הג'יפסי קינגס צריך קודם להבין באופן כללי כי הפלמנקו מורכב מכמה תת צורות השונות זו מזו במקצב, במהירות הנגינה, באינטנסיביות ובמשקלים הפנימיים שלהם וכמובן סיפור שעומד מאחוריו.

 

לדוגמא סגנון הבולריה (bolerias) הוא תיבה (קומפס) של 12/8 ומנוגן בקצב מהיר מאוד ובאינטנסיביות רבה לעומת סגנון הסיגריה (sigerias) שהוא אטי ונוגה בא כנראה כשירי אבלות וכינות.סגנונם הייחודי של הג'יפסי הוא הרומבה פלמנקה אשר מתאפיין בתבנית של ארבעה רבעים 4/4 המוכרת מאוד לאוזן המערבית/אירופית, הוא קצבי מאוד ומשדר שימחה ואנרגיה טובה. לכן כאשר הקמתי את הבית להרכבים מוזיקליים היה לי ברור כי מעבר לאהבתי הגדולה למוזיקת הפלמנקו ולג'יפסי קינגס הרכב כזה יהיה מהמובילים ומהמבוקשים.

 

אכן לא טעיתי! בדיוק בגלל שההרכב הספרדי מנגן בסגנון הרומבה ג'יפסי הוא מדבר לקהלים נרחבים ולגוונים רבים של הציבור. השילוב המדהים בין גיטרות ספרדיות לבין כלי הקשה מניב הרכב שיכול להיות שקט ורוגע כאשר מדובר בקבלת פנים אך יכול גם להרקיד ולהיות מרכז החתונה. מה שבטוח קבלת פנים או מופע מרכזי לא תוכלו להתעלם מאיתנו.

 

לפרטים נוספים התקשרו עכשיו: 050-3381919

 מוסיקה ספרדית באירועים

050-3381919