מוסיקה חיה בחתונות ואירועים: סקירה כללית

הרכב מוזיקלי לקבלת פנים להקה לחתונה ומה שבינהם.

 

אז החלטתם שאתם רוצים הרכב מוסיקלי לאירוע שלכם, ואפילו התחלתם לשוטט באינטרנט וגיליתם שהאפשרויות רבות ומגוונות ואיך לומר התבלבלתם. 

הרכב מוזיקלי לקבלת פנים או להקה למרכז הערב,הרכב ג'אז סולידי או להקה ספרדית אנרגטית, או אולי תלכו בכלל על מופע שנות השמונים, ואם יש כבר להקה אולי כדי שינגנו בחופה או ילוו את הרב, ההורים, השושבינות ו….. רגע … שוב התבלבלתם אל דאגה מייד נעשה סדר ונעזור לכם להבין את ההבדלים השונים בין הלהקות,ההרכבים והסגנונות שיש ונעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ומתאימה לטעמכם ולא פחות חשוב לכיס שלכם.
 

הרכב מוזיקלי/ להקה לכאורה זה נשמע אותו הדבר, חבורה של נגנים, אולם ההבדלים עצומים ומתבטאים הן מבחינת מיקום ההופעה באירוע, הן מבחינת סוג ההגברה שנדרשת לכל האחד מהסוגים וכמובן המחיר.
 

הרכב מוסיקלי מונה בדרך כלל שלושה ארבע נגנים, שמנגנים בזמן קבלת הפנים או בזמן המנה הראשונה. מטבע הדברים הרכב מוזיקלי יהיה סולידי יותר וינגן בצורה שקטה שאינה מחייבת שירה ומטרתה ליצור בעיקר אווירה ולהנעים את זמנם של האורחים מבלי להשתלט ומבלי להרעיש. אין ספק שמוסיקה מהדי ג'י אפשרית גם היא, אולם האפקט שיש לנגינה חיה על האווירה הוא עצום, הנה כמה הבדלים.
 

נראות אין כמו נוכחות של נגנים חיים כדי להרשים ואין ספק שזה נראה טוב יותר מאשר מוסיקה מהדי ג'י.אווירה כל מי שהיה אי פעם בהופעה חיה יודע שיש הבדל משמעותי בין לראות את האומן בהופעה חיה לבין לשמוע אותו בדיסק. כמעט תמיד עדיף לראות בלייב. זהו בדיוק ההבדל בין נגינה חיה ומוסיקה מהדי ג'י.
 

העיבודים לרוב, הרכבים יבצעו את הקטעים בעיבוד שונה מעט מהמקור דבר שיוסיף לעניין ולמקוריות של האירוע שלכם.הגברה הרכב מוזיקלי יזדקק על פי רוב למערכת הגברה קטנה שעל פי רוב מסופקת על ידי ההרכב או במקרה של הרכבי ג'אז הכלים מתחברים למגברים אישיים.

טווח מחיר בין 2000 ₪ ל 5000 ₪
 

להקה
על פי רוב מנגנת דווקא בחלק המרכזי של האירוע כחימום לדי ג'י או לפעמים במקומו. להקה תהייה מורכבת מיותר חברים ובדרך כלל יהיו בלהקה מינימום של ארבע/חמישה נגנים ושניים שלושה ואפילו ארבעה זמרים בכדי להעשיר את מגוון הסגנונות והאפשרויות.
 

כאן המקום לומר כי לפני עידן הדי ג'י היו להקות שנגנו בשלל סגנונות ועברו בין פסדובלה וטנגו עבור הציבור המבוגר ודיסקו ורוק אנד רול עבור הצעירים. 
זה היה נראה קצת מגוחך ולא מקצועי ובאמת כאשר הדרישה למסיבה של ממש החלה, הלכו הלהקות והתמעטו ואפשר לומר כי הדי ג'י תפס את הבמה הלהקות בצורתן הקלאסית, מלבד אולי קומץ דינוזאורים ששרדו.

להקה מחייבת מערכת הגברה גדולה ומסיבית ולא תוכל להשתמש במערכת ההגברה של האולם. העלויות הכבדות של להקה אינן מאפשרות לרבים לשאת בהן.

טווח מחירים בין 9000 ₪  ל18000 ₪
 

הדרך השלישית
לאלו הרוצים  אטרקציה למסיבה ניתן לשלב בין להקה לדי ג'י, כאשר ממקמים את הלהקה בסוף האוכל כחימום לדי ג'י ולמסיבה ובכך יוצרים עניין נוסף שישלהב את הקהל וייתן לאירוע אופי הרבה יותר מעניין ואטרקטיבי. ההופעה אומנם קצרה אבל אל תשכחו היא בחלק הכי מרכזי של האירוע וזהו החלק שמבחינתכם הוא המושקע ביותר ולכן העלות מול התועלת בקומבינציה מסוג זה היא המשתלמת ביותר. לרוב ניתן יהיה לסגור במחיר זה גם נגינה בזמן האוכל בגלל שזמן ההופעה קצר יחסית.
 

א. ניתן יהיה לבחור להקה בעלת ובסגנון מוזיקלי ייחודי דבר שיהפוך
את האירוע שלכם לאירוע קונספט.
ב. להקה קטנה יותר ולפי כך התחברות של הלהקה למערכת ההגברה
של האולם אפשרית.
ג. בגלל האמור לעיל, המחיר יהיה נמוך יותר : בסביבות 4500 ₪ / 6000 ₪
 

כיצד להחליט
בחירת הרכב מוזיקלי צריכה לעלות בקנה אחד עם טעמכם האישי, הרי אתם אלה שמתחתנים אולם אל תתעלמו מהאורחים. לא כדאי להזמין הרכב שאינו מתאים לקהל שלכם. לדוגמא אין טעם להביא הרכב קלאסי/ג'אז אם אתם יודעים שהקהל שלכם חובב את הסגנון הים תיכוני/יווני. אבל לא כדאי להיות שבלוניים, כלומר יש מקום להפתעות ולחידושים. בקיצור חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שידע לכוון אתכם ולתת לכם את הדגשים הנכונים.
 

הבחירה בלהקה לרחבת הריקודים, היא מעט שונה כאן חשוב ללכת על בטוח ולבדוק שהלהקה באמת מרקידה ויש לה את הכישורים והכוח להקפיץ ולהרקיד חתונה שלמה. חשוב להיות באירוע שלהם ולבקש המלצות.

הגברה – זוהי הדרך שבה הלהקה נשמעת, לא משנה כמה יקרים הכלים של חברי הלהקה ולא משנה עד כמה הם מקצועיים אם לא תהייה הגברה טובה זה ישמע רע. לכן חשוב לבדוק שיש חברת הגברה רצינית שעומדת מאחורי הלהקה. גשו לאירועים שלהם ותתרשמו מהאופן שבו הם נשמעים.

 מוסיקה חיה בחתונות

050-3381919